O firmie

Produkty z odpowiedzialnych źródeł

Richd. ANDERS Polska jest firmą produkcyjno-handlową branży drzewnej oferującą przede wszystkim własne wyroby, ale też towary handlowe w jakości zamówionej przez klienta. Oferta zakładu Richd. ANDERS Polska obejmuje w głównej mierze: kantówkę drewnianą (w tym kantówkę okienną i drzwiową, kantówkę w kształcie litery L i T oraz kantówkę eukaliptusową), listwy, pellet sosnowy oraz płyty klejone (głównie dębowe i sosonowe) i wszelkiego rodzaju elementy klejone o zróżnicowanej budowie (wykonywane na indywidualne zamówienia klientów).

W swych działaniach sięgamy do 135-letniego doświadczenia biznesowego rodziny Anders oraz specjalistycznej wiedzy fachowej o drewnie i jego obróbce. Jednocześnie świadomi zobowiązań wobec przyszłych pokoleń pozyskujemy nasze surowce z lasów certyfikowanych i innych odpowiedzialnych źródeł. Firma posiada certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) o numerze licencji FSC® C112419. Wspieramy zatem odpowiedzialną gospodarkę leśną na świecie, co również praktykują nasi klienci wybierający produkowane przez nas wyroby.

Przywiązujemy szczególną wartość do jakości naszych półfabrykatów wykonywanych z różnych rodzajów drewna. Produkujemy je zgodnie z normą EN13307, dzięki czemu nasi klienci otrzymują pewność co do ich właściwej jakości. W trakcie realizowania zamówień naszych klientów wykonujemy szczegółowe kontrole podczas każdego etapu produkcji. W oparciu o międzynarodową sieć agentów gwarantujemy naszym klientom profesjonalną obsługę, wysoką jakość oraz innowacyjność proponowanych rozwiązań.

135 lat doświadczenia

Zakład produkcyjny

Zakład Produkcyjny Richd. ANDERS Polska mieści się w Kańczudze leżącej na terenie województwa podkarpackiego. Nasza firma specjalizuje się w produkcji półfabrykatów z drewna klejonego warstwowo zarówno na potrzeby przemysłu stolarki otworowej (kantówki okienne i drzwiowe), jak i przemysłu meblarskiego (stelaże i płyty). Świadczymy też usługi w zakresie parzenia i suszenia drewna oraz jego obróbki mechanicznej. Nasza oferta została również rozszerzona o wysokiej jakości i całkowicie czysty pellet sosnowy.

W codziennej pracy zakładu produkcyjnego Richd. ANDERS Polska wykorzystujemy nowoczesne technologie, które pozwalają nam na realizację wszystkich zamówień zgodnie z oczekiwanymi przez naszych klientów standardami i ich specjalnymi życzeniami. Szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość produkowanych przez nas wyrobów z drewna, dlatego zakupione surowce poddajemy dokładnej kontroli, która ma także miejsce podczas procesu produkcji zamówionych półfabrykatów. Z pełnym profesjonalizmem i odpowiedzialnością podchodzimy do tematu wyboru źródeł pozyskiwania surowców, czego najlepszym potwierdzeniem jest posiadany przez naszą firmę certyfikat FSC®.

Oferujemy możliwość wykonania określonych wyrobów z drewna o dowolnej budowie i wskazanej przez klienta jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu to od naszych klientów zależy, jak wyprodukowane przez nas półfabrykaty z drewna mogą zostać wykorzystane.

Nowoczesne technologie

Na potrzeby naszej produkcji oraz oferowanych usług dysponujemy niezbędną infrastrukturą zakładu. Są to przede wszystkim: odpowiednie hale produkcyjne oraz magazynowe o łącznej zadaszonej powierzchni ok. 4800 m2, trzy bezobsługowe kotły grzewcze (w tym jeden parowy), cztery komory suszarnicze o łącznym jednorazowym wsadzie ok. 300 m3 oraz parzelnia drewna.

Technologia produkcji oparta jest o najnowszej generacji obrabiarki do obróbki drewna oraz inne urządzenia pozwalające uzyskać produkty spełniające najwyższe wymagania. Stosowane wysokiej klasy narzędzia, kleje oraz procesy zapewniają powstawanie produktów spełniających normy europejskie. Jeśli chodzi o produkowaną przez naszą firmę kantówkę okienną i drzwiową, wszystkie tworzące ją warstwy są poddawane procesowi bardzo dokładnego heblowania, co ma ogromne znaczenie podczas ich klejenia. Proces klejenia warstw kantówki odbywa się w prasach hydraulicznych i przy zastosowaniu wysokiej jakości kleju wodoodpornego DIN EN 204 D4, w tym także o charakterystyce EPI. Proces produkcji naszych wyrobów drewnianych nieco inaczej wygląda w przypadku kantówki wczepianej, ponieważ warstwy są tutaj łączone na mikrowczep.

Warunki (zwłaszcza wilgotność i temperatura powietrza) panujące w hali produkcyjnej mają ogromne znaczenie przy produkcji kantówki. Z tego powodu przywiązujemy należytą uwagę do ich zapewniania, dzięki czemu nasi klienci otrzymują gwarancję odpowiedniej trwałości spoiny klejowej. Niezmiernie ważna jest dla nas jakość oferowanych wyrobów, dlatego firma posiada stosowne certyfikaty ją potwierdzające. Zarówno zatrudnieni pracownicy, jak i kadra kierownicza legitymują się wieloletnim doświadczeniem w branży drzewnej, co dodatkowo przekłada się na jakość oferowanych przez nas półfabrykatów drewnianych.

Nowoczesne technologie

Richard Anders

  • 22.03.1856
  • 19.01.1934

Historia firmy

Firma Richd. ANDERS Polska powstała w 1994 roku jako kontynuacja 135-letniej tradycji drzewiarskiej przekazywanej w rodzinie Anders z pokolenia na pokolenie. Działalność w branży drzewnej zapoczątkował Richard Anders (przedstawiony na fotografii obok) nazywany wschodniopruskim królem drewna, który w 1882 roku uruchomił swój pierwszy tartak w miejscowości Ruciane na Pojezierzu Mazurskim (wtedy Prusy Wschodnie). Richard Anders wyposażył zakład w traki pionowe napędzane lokomobilą (maszyną parową) i zaopatrywał go w surowiec drzewny spławiany wprost do tartaku systemem kanałów i jezior mazurskich.

Biznesowa oraz drzewiarska tradycja rodziny Anders, która została zapoczątkowana przez Richarda, była kultywowana i przekazywana wraz ze specjalistyczną wiedzą na temat obróbki drewna przez następne pokolenia. W historię firmy Richd. ANDERS Polska szczególnie wpisał się wnuk Richarda - Ekkehard Anders. Urodził się on na Mazurach, w miejscowości Pisz, swoje dzieciństwo spędził w domu rodzinnym umiejsowionym w Ruciane-Nida - tam wychowywał się i przybywał do czasu wybuchu II wojny światowej. W okresie powojennym prowadził wraz ze swoim ojcem Georgiem rozległe interesy na całym świecie. Pod koniec lat 90. XX wieku pojawiły się w Polsce atrakcyjne możliwości inwestycyjne, z których Ekkehard Anders postanowił skorzystać. Początkowo zaangażował się w kilka projektów, jednak ostatecznie poświęcił się całkowicie pracy nad zakładem produkcyjnym w Kańczudze.

Spółka Richd. ANDERS Polska powstała w 1994 roku. W pierwszych latach swojej działalności zajmowała się produkcją parkietu z drewna bukowego oraz usługowym suszeniem i parzeniem drewna. W 2006 roku spółka rozszerzyła swoją ofertę o produkcję drewna klejonego, w czym między innymi specjalizuje się do dziś. Firma Richd. ANDERS Polska początkowo świadczyła swoje usługi producentom stolarki otworowej, dostarczając im wyroby z sosny. W 2021 roku spółka włączyła do produkcji kolejne gatunki drewna (dąb i eukaliptus), które stworzyły nowe możliwości i pozwoliły sprostać różnym potrzebom klientów. Aktualna oferta zakładu produkcyjnego Richd. ANDERS Polska obejmuje towary handlowe w jakości oczekiwanej przez kontrahenta, a przede wszystkim wyroby własne z drewna sosnowego, eukaliptusowego oraz dębowego. Są to między innymi: płyta klejona, kantówka okienna i drzwiowa, kantówka w kształcie litery L i T, pellet sosnowy, listwy, trepy schodowe z dębu oraz kantówka eukaliptusowa wytwarzana z drewna eukaliptus red grandis - wysokiej jakości surowca pozyskiwanego w Urugwaju. Spółka pozyskuje wszystkie surowce wykorzystywane w produkcji swoich wyrobów wyłącznie z certyfikowanych lasów i innych odpowiedzialnych źródeł. Codziennej pracy zakładu przyświecają profesjonalizm świadczonych usług oraz wykorzystanie najnowszych technologii.

W 2008 roku dołączyła do firmy Pani Ewa Ciesielka pełniąca do dziś funkcję Prezesa Zarządu. Zakład produkcyjny Richd. ANDERS Polska zatrudnia obecnie aż sześćdziesięciu wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Odbyli oni rzetelne przeszkolenie, w którego ramach uzyskali fachową wiedzę dotyczącą obróbki drewna wykorzystywaną następnie w praktyce. Od 2011 roku spółka jest członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego (PIGPD) z siedzibą w Poznaniu.

Galeria

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

adres siedziby i zakładu produkcyjnego:

richd. anders polska spółka z o.o.
ul. Kolejowa 13,
37-220 Kańczuga