O firmie

Produkty z odpowiedzialnych źródeł

Richd. ANDERS Polska jest firmą produkcyjno-handlową branży drzewnej oferującą przede wszystkim własne wyroby, ale też towary handlowe w jakości zamówionej przez klienta.

W swych działaniach sięgamy do 135-letniego doświadczenia biznesowego rodziny Anders oraz specjalistycznej wiedzy fachowej o drewnie i jego obróbce. Jednocześnie świadomi zobowiązań wobec przyszłych pokoleń pozyskujemy nasze surowce z lasów certyfikowanych i innych odpowiedzialnych źródeł. Firma posiada certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) o numerze licencji FSC® C112419.

W oparciu o międzynarodową sieć agentów gwarantujemy naszym klientom profesjonalną obsługę, wysoką jakość oraz innowacyjność proponowanych rozwiązań.

135 lat doświadczenia

Zakład produkcyjny

Zakład Produkcyjny w Kańczudze specjalizuje się w produkcji półfabrykatów z drewna klejonego warstwowo na potrzeby przemysłu stolarki otworowej (kantówki okienne i drzwiowe) jaki i przemysłu meblarskiego (stelaże i płyty).  Świadczymy też usługi w zakresie parzenia i suszenia drewna oraz jego obróbki mechanicznej.

Nowoczesne technologie

Na potrzeby naszej produkcji oraz oferowanych usług dysponujemy niezbędną infrastrukturą zakładu. Są to przede wszystkim odpowiednie hale produkcyjne oraz magazynowe o łącznej zadaszonej powierzchni ok. 4800 m2 , trzy bezobsługowe kotły grzewcze (w tym jeden parowy), cztery komory suszarnicze o łącznym jednorazowym wsadzie ok. 300 m3, parzelnię drewna.

Technologia produkcji oparta jest o najnowszej generacji obrabiarki do obróbki drewna jaki i inne urządzenia pozwalające uzyskać produkty spełniające najwyższe wymagania. Stosowane wysokiej klasy narzędzia, kleje oraz procesy zapewniają powstawanie produktów spełniających normy europejskie. Firma posiada stosowne certyfikaty potwierdzające jakość oferowanych wyrobów. Zatrudnieni pracownicy jak i kadra kierownicza legitymują się wieloletnim doświadczeniem w branży drzewnej.

 

Nowoczesne technologie

Richard Anders

  • 22.03.1856
  • 19.01.1934

Historia firmy

Firma Richd. ANDERS Polska powstała w 1994 roku i stanowi kontynuację 135-letniej tradycji drzewiarskiej przekazywanej w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Działalność w branży drzewnej zapoczątkował Richard Anders (fotografia obok), który uruchomił w 1882 roku swój pierwszy tartak w miejscowości Ruciane na Pojezierzu Mazurskim (wtedy Prusy Wschodnie). Swój zakład wyposażył w traki pionowe napędzane lokomobilą (maszyną parową) i zaopatrywał go w surowiec drzewny spławiany wprost do tartaku systemem kanałów i jezior mazurskich.

Galeria

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

adres siedziby i zakładu produkcyjnego:

richd. anders polska spółka z o.o.
ul. Kolejowa 13,
37-220 Kańczuga