Zakład produkcyjny
Zakład Produkcyjny Richd. ANDERS Polska mieści się w Kańczudze leżącej na terenie województwa podkarpackiego. Nasza firma specjalizuje się w produkcji półfabrykatów z drewna klejonego warstwowo zarówno na potrzeby przemysłu stolarki otworowej (kantówki okienne i drzwiowe), jak i przemysłu meblarskiego (stelaże i płyty). Świadczymy też usługi w zakresie parzenia i suszenia drewna oraz jego obróbki mechanicznej. Nasza oferta została również rozszerzona o wysokiej jakości i całkowicie czysty pellet sosnowy.
W codziennej pracy zakładu produkcyjnego Richd. ANDERS Polska wykorzystujemy nowoczesne technologie, które pozwalają nam na realizację wszystkich zamówień zgodnie z oczekiwanymi przez naszych klientów standardami i ich specjalnymi życzeniami. Szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość produkowanych przez nas wyrobów z drewna, dlatego zakupione surowce poddajemy dokładnej kontroli, która ma także miejsce podczas procesu produkcji zamówionych półfabrykatów. Z pełnym profesjonalizmem i odpowiedzialnością podchodzimy do tematu wyboru źródeł pozyskiwania surowców, czego najlepszym potwierdzeniem jest posiadany przez naszą firmę certyfikat FSC®.
Oferujemy możliwość wykonania określonych wyrobów z drewna o dowolnej budowie i wskazanej przez klienta jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu to od naszych klientów zależy, jak wyprodukowane przez nas półfabrykaty z drewna mogą zostać wykorzystane.
Nowoczesne technologie
Na potrzeby naszej produkcji oraz oferowanych usług dysponujemy niezbędną infrastrukturą zakładu. Są to przede wszystkim: odpowiednie hale produkcyjne oraz magazynowe o łącznej zadaszonej powierzchni ok. 4800 m2, trzy bezobsługowe kotły grzewcze (w tym jeden parowy), cztery komory suszarnicze o łącznym jednorazowym wsadzie ok. 300 m3 oraz parzelnia drewna.
Technologia produkcji oparta jest o najnowszej generacji obrabiarki do obróbki drewna oraz inne urządzenia pozwalające uzyskać produkty spełniające najwyższe wymagania. Stosowane wysokiej klasy narzędzia, kleje oraz procesy zapewniają powstawanie produktów spełniających normy europejskie. Jeśli chodzi o produkowaną przez naszą firmę kantówkę okienną i drzwiową, wszystkie tworzące ją warstwy są poddawane procesowi bardzo dokładnego heblowania, co ma ogromne znaczenie podczas ich klejenia. Proces klejenia warstw kantówki odbywa się w prasach hydraulicznych i przy zastosowaniu wysokiej jakości kleju wodoodpornego DIN EN 204 D4, w tym także o charakterystyce EPI. Proces produkcji naszych wyrobów drewnianych nieco inaczej wygląda w przypadku kantówki wczepianej, ponieważ warstwy są tutaj łączone na mikrowczep.
Warunki (zwłaszcza wilgotność i temperatura powietrza) panujące w hali produkcyjnej mają ogromne znaczenie przy produkcji kantówki. Z tego powodu przywiązujemy należytą uwagę do ich zapewniania, dzięki czemu nasi klienci otrzymują gwarancję odpowiedniej trwałości spoiny klejowej. Niezmiernie ważna jest dla nas jakość oferowanych wyrobów, dlatego firma posiada stosowne certyfikaty ją potwierdzające. Zarówno zatrudnieni pracownicy, jak i kadra kierownicza legitymują się wieloletnim doświadczeniem w branży drzewnej, co dodatkowo przekłada się na jakość oferowanych przez nas półfabrykatów drewnianych.