Aktualności
09 / 01 / 2024

Nasza kantówka produkowana na linii FAMAD

Od kilkunastu miesięcy nasza firma Richd. ANDERS Polska korzysta z zaawansowanej linii do łączenia elementów drewnianych na długość PDFE opracowanej przez polskiego producenta maszyn FAMAD. Linia ta została specjalnie dostosowana do potrzeb naszego zakładu, które w głównej mierze były ukierunkowane na wzrost efektywności procesu produkcji oraz jakości naszych wyrobów drewnianych. Dzięki wdrożeniu linii FAMAD możemy zaoferować konkurencyjne i opłacalne rozwiązanie na rynku krajowym oraz międzynarodowym.

Wytworzona przez firmę FAMAD linia do łączenia elementów drewnianych na długość PDFE stanowi ważne ogniowo w procesie klejenia elementów drewnianych na długość. Technologia ta niesie wiele korzyści dla jakości finalnych wyrobów oraz całego procesu produkcji, przede wszystkim ograniczając do minimum straty materiałowe powstałe podczas obróbki. Proces łączenia elementów drewnianych na długość pozwala na uzyskanie materiałów o szczególnej wytrzymałości (większej od tej posiadanej przez materiał jednolity), wysokiej jakości i całkowicie pozbawionych wad, np. takich jak sęki, przebarwienia czy pęknięcia. Czynniki te są niezmiernie ważne podczas produkcji drewna klejonego warstwowo na potrzeby przemysłu meblarskiego oraz stolarki otworowej, czym właśnie zajmuje się nasza firma Richd. ANDERS Polska.

Zamówiona przez nas linia FAMAD nie tylko wpłynęła pozytywnie na jakość produkowanych przez nas wyrobów drewnianych, ale także przyczyniła się do usprawnienia procesu produkcji kantówki. Odpowiadają za to wchodzące w skład linii PDFE elementy, które obejmują: frezarko-czopiarkę do miniwczepów, prasę do klejenia elementów drewnianych na długość oraz szafę sterowniczą. Ten modułowy system budowy linii został opracowany z myślą o współpracy ze sobą wszystkich jego elementów, możliwości ich dowolnej konfiguracji oraz późniejszej rozbudowie o kolejne moduły. Wykorzystywana w naszym zakładzie produkcyjnym Richd. ANDERS Polska linia FAMAD stanowi więc inwestycję na lata, która może się powiększać wraz z rozwojem naszej firmy i zapotrzebowaniem na większą wydajność procesów.

Dzięki wdrożeniu do naszej firmy linii FAMAD jesteśmy w stanie wyprodukować wysokiej jakości kantówkę, zapewnić klientom terminowość dostaw i zagwarantować wytrzymałość naszych wyrobów. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat posiadanej przez nas linii do łączenia elementów drewnianych na długość PDFE, zachęcamy do lektury artykułu powstałego przy współpracy z firmą FAMAD, który ukazał się początkiem 2023 roku w Gazecie Przemysłu Drzewnego: Najlepszej jakości kantówka z Podkarpacia produkowana na linii FAMAD

adres siedziby i zakładu produkcyjnego:

richd. anders polska spółka z o.o.
ul. Kolejowa 13,
37-220 Kańczuga